ISO 9001:2015

Anasayfa > Hizmetlerimiz > ISO 9001:2015

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001:2015 sektör ayrımı olmaksızın tüm firmaları ilgilendiren ve tüm firmaların sahip olabileceği bir kalite yönetim modelidir. ISO 9001:2015 sistemi firmadaki bütün süreçleri düzenler ve dökümante edilmesi, süreçler arasındaki ilişkilerin kurulmasını ve kalitenin yönetim sistemi anlayışı ile yönetilmesini sağlar. ISO 9001:2015 belgesi (sistemi) ürün ya da hizmet için alınmaz, ürün ya da hizmetin meydana gelmesini sağlayan sistemi oluşturmak için alınan bir belgedir.

Yeni standardın getirdiği bazı anahtar değişiklikler aşağıdaki gibidir:

  • Kuruluşun belirli ihtiyaçlarına uygun hale getirilmiş bir yönetim sistemi geliştirmek gibi konularda daha gelişmiş odaklanma.
  • Kuruluşun üst yönetiminde görevli personelin sürece katılması ve sorumlu olması, kalite sürecinin daha geniş iş stratejisi ile uyumlu olması.
  • Standardın tüm aşamalarında yer alan risk odaklı düşünce yapısı ile birlikte tüm yönetim sistemi koruyucu bir araca dönüşürken sürekli gelişim destekleniyor.
  • Dokümantasyon için daha az kuralcı yapı: kuruluşlar artık hangi bilgilerin dokümante edilebileceğine kendileri karar verebilecek.
  • Diğer önemli yönetim sistemi standartları ile kurulan ortak yapı ve oluşturulan temel metin sayesinde gerçekleşen uyum.

ÖNSEZİLERLE DEĞİL KURALLARINIZLA YÖNETİLMEK
SİZİN KURALLARINIZ, SİZİN SİSTEMİNİZ!
MÜŞTERİYİ DİNLEYEN SİSTEM